Vilmas knäckebröd

vilmas
Jättegott knäckebröd tycker både barnen och jag! Jag hittade det i affären torsdags och kände genast att det skulle jag ha. Sedan kom jag på var jag hade sett det; i bloggen Ett bra liv.
Jag köpte även quinoaflingor som jag kokade gröt på. Det var inte så uppskattat av barnen. Så dagen därpå, idag, gjorde vi gröt på havregryn+quinoa. Det blev bra. Jag har lagat mat efter två av min favoritrecept också: Omelett, där jag bytte ut makrillen mot skinka. Chilifisk med cashewnötter. Den är så god!

Kommentarer
Postat av: Minks

Men visst är det helt underbart gott!! Jag har provat några stycken nu och konstaterat att dill var så där men sesam är otroligt god och dinkelknäcke helt fantastiskt!//M

2008-07-19 @ 14:31:10
URL: http://www.ettbraliv.wordpress.com
Postat av: Amlon

Åh, I love it! :) En av våra boendes son har en kompis som är någonslags chef där de gör Vilmas. Så vi brukar få sånt bröd till jobbet då och då. Det går åt som smör i solsken! Jättegott!♥

2008-07-19 @ 16:19:36
URL: http://amlon.blogg.se/
Postat av: Nilla

(\_/)
(=','=)
(")
(")

2008-07-29 @ 17:42:26
URL: http://tankebubblor.blogg.se/
Postat av: Idarveronika

i love this site keep it up is nice and good keep it up is nivce and good

2009-04-22 @ 10:16:26
URL: http://idarveronika.blogspot.com

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress:

URL:

Kommentar:

Trackback